Друк

Електричні конвектори

Posted in Опалення. Котли, каміни, види палива, димоходи, електричні обігрівачі

Великою популярністю сьогодні користуються електричні конвектори. Вони затребувані завдяки своїй надійності, комфортності, простоті і безпечності в експлуатації.

Сфери застосування

Конвектори можуть використовуватися в якості основних джерел тепла, так і для додаткового опалення будь-яких житлових і офісних приміщень, громадських закладів, магазинів тощо. Вони можуть використовуватися як тимчасові джерела обігрівання для павільйонів, виставкових залів, торгових кіосків і інших приміщень, де встановлення систем центрального опалення не має сенсу. Електроконвектори швидко нагрівають приміщення до заданої температури - в середньому за 10-15 хвилин.

Принцип роботи

В основу роботи таких приладів покладено принцип конвекції, тобто циркуляції в приміщенні нагрітого повітря. Нагрівачем є струмопровідний елемент, розташований усередині корпусу і захищений від випадкового дотику. Знизу повітря потрапляє в конвектор і, нагрівшись, піднімається через верхню решітку.

Електричний конвектор

Сам ТЕН складається з провідника високого опору, поміщеного в керамічну оболонку і герметично запаяного в сталевий або алюмінієвий корпус, що має форму радіатора. Це значно збільшує площу взаємодії нагрівача з повітрям.

Потужність електричних конвекторів завичай складає від 0,5 кВт до 2 кВт.

Види

Електричні конвектори бувають різних типів: високі або низькі (плінтусні),  стаціонарні або мобільні.

Електричний конвектор

Високі електроконвектори, як правило, кріпляться до стін в допомогою кронштейнів. Під'єднують їх до заздалегідь прокладеної електропроводки, або ж ставлять на підлогу, на спеціальні підставки і включають в розетку. Для підвищення ефективності роботи настінних електроконвекторів за ним часто наклеюють тепловідбиваючі екрани з алюмінієвої фольги на полімерній основі, що перерозподіляють теплові потоки всередину приміщення.

Плінтусні конвектори зазвичай встановлюють під низькі вікна, вітражі.

Переваги

Потужність конвекторів та їх кількість визначаються виходячи з обсягу приміщення. Більшість сучасних конвекторів обладнано термостатами, які дозволяють з високою точністю підтримувати заздалегідь задану температуру, а самі прилади працюють не постійно, а в режимі коротких включень. Якщо на вулиці температура знижується, тоді перерви в роботі конвекторів скорочуються. Така схема не лише економить електроенергію, але й істотно продовжує термін служби конвекторів.

Сучасні виносні термостати дозволяють більш точно підтримувати задану температуру, оскільки вони оцінюють температуру в будь-якій точці приміщення, а не на корпусі самого конвектора.
Крім того, сучасні конвектори можуть комплектуватися спеціальним керуючим блоком, який дозволяє програмувати роботу відразу декількох приладів, що дуже зручно використовувати у великих приміщеннях, офісах.

Конвектор

Ще однією важливою перевагою електричних конвекторів є їхня висока безпечність в процесі експлуатації. Температура робочої поверхні ТЕНа у включеному стані зазвичай вище 65 градусів не піднімається. Це істотно менше, ніж у багатьох опалювальних приладів (батареї водяного опалення мають температуру близько 90 градусів, масляні радіатори розігріваються до 110-150 градусів). Завдяки такому режиму конвектор не пересушує повітря і не спалює кисень. Дотик до електроконвектора є абсолютно безпечний, що дозволяє використовувати такі прилади в приміщеннях, де перебувають діти.

Сучасні електричні конвектори стійкі до перепадів напруги в електромережі і не потребують заземлення. Крім того, багато моделей електроконвекторів забезпечені додатковим захистом від перегріву. Якщо температура поверхні приладу підніметься вище за норму (наприклад, якщо господар надумався сушити на конвекторі одяг), автоматика відразу знеструмить нагрівальний елемент. Те ж саме станеться, якщо прилад випадково впаде на підлогу або закриється вихід нагрітому повітрю. Як тільки причину перегріву буде усунено, прилад знову продовжить свою роботу.

Усі сучасні електричні конвектори абсолютно безшумні, мають невеликі розміри і вирізняються вишуканим дизайном, що дозволяє використовувати їх в приміщеннях будь-якого призначення й інтер’єру.

Підготував М. Стельмах