Друк

Гідроізоляція фундаментів і підвалів

Posted in Фасад. Облицювання та утеплення

Фундамент, як відомо, є основним конструктивним елементом будь-якої споруди. Від того, наскільки грамотно він спроектований, а також від якості виконання робіт залежить подальша доля усього будинку - довговічність, зовнішній вигляд, і комфортність проживання. Його експлуатація проходить не тільки під дією навантажень від ваги самої будівлі, але й під постійними агресивними впливами зовнішнього середовища. Саме тому фундамент і загалом вся підземна частина будівлі повинні бути надійно гідроізольовані й утеплені.Гідроізоляція фундаменту

Для того, щоб фундамент довго служив і надійно оберігав підвальні приміщення, цокольний поверх і загалом увесь будинок від вогкості, він потребує захисту від грунтових, дощових і талих вод. Причому захисту потребує не тільки підземна частина фундаменту, але і надземна - цоколь. Гідроізоляція повинна не тільки протистояти потокам води під час весняного танення снігу або зливових дощів, а й - що не менш важливо - охороняти стінки фундаменту від капілярної вологи, запобігати вбиранню води його поверхнями. 

Гідроізоляцію зазвичай виконують в обох площинах - вертикальній та горизонтальній.

Види ізоляції фундаменту

Вирішальний вплив на вибір типу ізоляції фундаменту мають водно-грунтові умови місцевості. Якщо це буде водопроникний грунт, що залягає принаймні на 1 м вище рівня грунтових вод, - достатньо горизонтальної вологоізоляції фундаменту, що захищає від капілярного підсосу. Якщо ж фундамент закладається в щільному грунті або нижче рівня грунтових вод, необхідно буде виконати і вертикальну гідроізоляцію фундаменту. Гідроізоляція фундаменту

Інформацію про те, який вид ізоляції фундаменту слід застосувати, потрібно шукати в проекті (адаптованому до грунтових умов ділянки). У ньому повинна міститись інформація про необхідні матеріали і способи їх укладання (наприклад, кількість шарів гідроізоляційного матеріалу, ширина нахлестів тощо).

Горизонтальна гідроізоляція укладається поверх фундаментної стрічки, на стику фундаментної стіни зі стіною першого поверху, а в будинках з підвалами - під перекриттям, на стику зі стінами підвалу; вертикальна гідроізоляція - на фундаментній стіні.

Підготував М.Стельмах