Друк

Легкі штукатурні системи для теплоізоляції фасадів

Posted in Фасад. Облицювання та утеплення

Легка штукатурна фасадна система (система скріпленої теплоізоляції, система утеплення фасадів «мокрим методом»), утеплення являє собою багатошарову теплоізоляційно-декоративну систему, в якій утеплювач закріплюється на підготовлену основу за допомогою клейових розчинів і механічного кріплення на зовнішній стороні стіни, покривається армованим захисним і декоративним шарами штукатурки.

В якості теплоізоляції в даній системі можуть використовуватися різні матеріали: пінополістирольні плити, плити та ламелі з мінеральної вати та ін. До утеплювачів, що застосовуються у подібних системах, пред'являються високі вимоги.Легка штукатурна фасадна система

Теплоізоляційний шар не повинен накопичувати вологу. Плити утеплювача повинні бути негорючими, не повинні виділяти шкідливі речовини, плавитися і втрачати свої механічні властивості під впливом температури. Утеплювач повинен володіти високою міцністю і деламінаційними характеристиками, щоб витримувати атмосферні, вітрові та інші навантаження. Це дуже важливо, оскільки всі несучі функції в даній системі виконує саме утеплювач.

Фінішний шар штукатурки може бути різним за основою, фактурою, кольором, застосовуваним технікам нанесення і декорування. Найчастіше застосовують фактури «баранчик» і «короїд» з однокомпонентних штукатурних розчинів на мінеральній, силікатній або силіконовій основі. Ці матеріали володіють прийнятною паропропускною здатністю і найкраще працюють з мінераловатним утеплювачем. Застосування акрилових фінішних штукатурок і фарб не дозволяє реалізувати паропропускну здатність фасаду з кам'яної вати, тому їх слід застосовувати з пінополістирольним утеплювачем, який теж не пропускає пару.Легка штукатурна фасадна система

Фінішну штукатурку можна колорувати або використовувати двокомпонентні системи, в яких фарба наноситися на вже готову затверділу фактуру. Товщина захисно-декоративного штукатурного шару в таких системах зазвичай не перевишує 15 мм.

До переваг даної системи можна віднести високі теплоізоляційні і звукоізолюючі властивості, відсутність містків холоду і стійкість до механічних навантажень. Для таких систем немає обмежень по висоті будівлі, і застосовуються вони на всіх типах основ: цеглі, піноблоках, ракушняку, монолітному бетоні тощо. Дана система утеплення фасадів підходить практично для всіх видів будівель: для котеджного, житлового, висотного і для комерційного будівництва.

Водночас, залежність від погодних умов (температури, атмосферних опадів) обмежує застосування легких штукатурних систем утеплення фасадів сезонністю проведення робіт.

Крім того, при утепленні фасадів легкими штукатурними системами необхідно чітко дотримуватися рекомендацій розробника відповідної системи, оскільки будь-яка помилка в процесі монтажу може призвести до серйозних наслідків і позначитися на довговічності фасадної конструкції.

Загалом, легка штукатурна фасадна система теплоізоляції дозволяє досягти ефективного утеплення будівлі з високими декоративними якостями фасаду за відносно невеликі кошти. У залежності від вибору матеріалів вартість одного метра фасаду з легкою штукатурною системою може скласти від 150 до 300 гривень.

Підготував М.Стельмах