Друк

Теплоізоляція стін навісними вентильованими фасадами

Posted in Фасад. Облицювання та утеплення

Навісні вентильовані фасади являють собою різного виду й складності конструкції, що закріплюються в основну стіну, на які згодом монтують елементи облицювання (плити з натурального каменю або керамограніту, композитні панелі, металеві касети або сайдинг та ін.).

Між стіною й зовнішнім облицюванням укладають шар теплоізолятора (рекомендується використовувати мінераловатну теплоізоляцію) таким чином, щоб між ним і облицюванням залишався прошарок повітря. Завдяки цьому висхідні потоки повітря дозволяють виводити пари, що виходять з приміщення крізь утеплювач, підвищуючи цим ефективність теплоізоляції.Навісний вентильований фасад

Для кріплення утеплювача і екранів до стіни можуть використовуватися спеціальні металеві кріпильні елементи або дерев'яні каркаси.

Вибір того чи іншого типу облицювання, утеплювача і конструкції кріплення можуть визначатися цілою низкою об'єктивних (природно-кліматичні умови, тип стін та ін.) і суб'єктивних (естетичні якості екранів і з’єднань) чинників.

В системі вентильованих фасадів на несучі конструкції немає прямого впливу атмосферних факторів, завдяки чому матеріали не піддаються руйнуванню. Стіни залишаються сухими, вентильований фасад захищає їх від температурних коливань, а водяні пари з приміщення видаляються через повітряний зазор, не затримуючись у шарі теплоізоляції.Навісний вентильований фасад

Влітку навісний вентильований фасад працює як сонцезахисний екран, а повітряний прошарок служить витяжним каналом для висхідного потоку, разом з яким з будівлі йдуть надлишки тепла.

Захисний екран не тільки оберігає утеплювач від механічних пошкоджень, атмосферних опадів, вітрової ерозії, а й дозволяє надати фасадам різноманітну виразність за рахунок використання різних типів конструкцій, форм, фактур і кольорів облицювальних елементів. При цьому є можливість легко ремонтувати й оновлювати облицювання фасадів.

Вентильовані фасади зручні в монтажі й обслуговуванні. Використання такого способу теплоізоляції зовнішніх стін будівель виключає «мокрі процеси», що дозволяє виконувати монтажні роботи у будь-яку пору року.

Системи навісних вентильованих фасадів не можна застосовувати для будівель зі стінами складної геометрії та елементами архітектурного декору, а також при реставраційних роботах, коли необхідно зберегти первісний вигляд споруди.

У залежності від виду матеріалу захисного екрана система вентильованого фасаду підходить як для комерційного, так і для котеджного будівництва, хоча в останньому випадку застосовується не часто.

Вартість одного квадратного метра вентильованого фасаду може коливатись в межах від 350 до 1000 гривень.

Підготував М.Стельмах