Друк

Клінкерна цегла для оздоблення зовнішніх стін

Posted in Фасад. Облицювання та утеплення

Одним із найпопулярніших матеріалів для оздоблення зовнішніх стін будинків є лицювальна цегла, як правило клінкерна.

клінкерна цегла

Вона застосовується при облицюванні як цегляних будинків, так і будівель з газобетону, черепашника та ін. Лицювальна цегла зазвичай застосовується при зведенні нових будинків, але також з успіхом може бути використана і в реставраційних роботах.

Діапазон різних форм і кольорів дає можливість створення імітації старовинної кладки при зведенні сучасних будинків, а також дозволяє відновлювати втрачені фрагменти фасадів старовинних будівель.

Цей матеріал також часто використовують для оздоблення комерційних споруд: облицювальною цеглою обкладають металеві конструкції павільйонів або кіосків, завдяки чому такі будівлі мають гарний вигляд, їхні фасади при цьому отримують високу міцність і, відповідно, довгий термін експлуатації.

Часто для оздоблювальних фасадних робіт застосовують цеглу різних тонів і в різному поєднанні.

Зазвичай облицювання фасаду здійснюється цегляною кладкою завтовшки в пів цегли (12 см) або 6,5 см у випадку, якщо цегла поставлена на ребро.

Розчин для укладання роблять з цементу, піску і вапняного тіста в пропорції 1:2:9. Іноді цегляне облицювання укладають на сітку, яка кріпиться до несучої конструкції кляммерами з оцинкованої сталі.

Лицювальна цегла має високу щільність, завдяки чому вона практично не вбирає вологу і не боїться морозів.

До мінусів обробки фасадів клінкерною цеглою можна віднести істотне збільшення загальної ваги будівлі, високу вартість витратних матеріалів і робіт.

Підготував М.Стельмах