Друк

Сучасні паркетні лаки

Posted in Дизайн інтер’єру, оздоблювальні матеріали

 Зовнішній вигляд дерев'яної підлоги, а також її довговічність багато в чому залежать від лаку, яким вона покрита. Лак призначений для захисту деревини, збереження і поліпшення її природної фактури. При виборі лаку для підлоги, необхідно, насамперед, враховувати призначення приміщення і очікуване навантаження на паркет.

паркетні лакиЯкщо приміщенням будуть користуватися мало людей, і вони будуть ходити в легкому взутті, то слід вибрати лак для підлоги з нормальним навантаженням.

Для приміщень, де постійно багато людей ходять у вуличному взутті, рекомендуються лаки для підлоги з підвищеним навантаженням.

У приміщеннях з великою відвідуваністю замість покриття паркетних підлог лаком переважно натирають їх водовідштовхувальними сумішами - масляними просоченнями або восковими мастиками.

 

 

 

 

Класифікація лаків

Лаки розрізняють за:

Хімічним складом: водорозчинні, на основі штучних водяних смол (алкідні і уретаналкідні), поліуретанові на безводній основі (DD, PUR лаки), кислотновідштовхувальні або на основі формальдегідних смол (SH лаки), грунтувальні

Технологічними властивостями (за способом нанесення, в'язкістю, текучістю)

Опірністю експлуатаційним навантаженням (стійкість до механічних навантажень, зовнішнього середовища, світла) і терміну служби

Якостями, які впливають на зовнішній вигляд (наприклад, за здатністю забарвлювати деревину, тобто рівнем очищення від каламутних домішок, прозорості)

Ступенями блиску: матовий, шовковисто-матовий, напівматовий, напівглянцевий, глянцевий

Ступенями нешкідливості для навколишнього середовища і можливості утилізації.

Робота з лаком

В середньому витрата лаку при нанесенні в один шар складає 8 - 10м²/л. Проте паркетну підлогу покривають не менш, ніж 3 шарами, не рахуючи покриття грунтовкою.

При роботі з лаками рекомендується використовувати респіратор. Температура підлоги і повітря під час нанесення лаку повинна бути не менше 15° С і не нижче 22° С.
лакування
Особливу увагу потрібно звернути на підлоги з підігрівом. Експлуатаційна готовність останнього шару зазвичай настає після закінчення 24 годин.

Тривалість його витримки до початку інтенсивної експлуатації складає від 3 до 14 діб в залежності від температури підлоги та навколишнього середовища і відносної вологості повітря в приміщенні.

Це значить, що ходити по підлозі після нанесення верхнього шару можна через добу, а вносити меблі - лише дочекавшись остаточної полімеризації.

Полаковану паркетну підлогу необхідно захистити від прямого попадання сонячних променів, вологого повітря і відсутності вентиляції. В іншому випадку з плином часу плівка лаку втратить свою твердість, стане м'якою, податливою, на ній можуть з'явитися розриви.