Друк

Гаряче кування

Posted in Дизайн інтер’єру, оздоблювальні матеріали

Гаряче кування – це традиційний спосіб обробки металу, при якому залізо розігрівається до дуже високих температур (900 ° -1400 ° С), внаслідок чого воно стає більш пластичним і піддатливим. Після цього за допомогою спеціальних інструментів і майстерності коваля, металева заготовка набуває необхідної форми. 

Кована люстраЗалежно від способу роботи, кування може бути ручним або машинним. Основними інструментами для ручного кування завжди були і залишаються - молот і ковадло. Однак, в останні століття ковальський арсенал значно розширився, з'явилося нове технологічне устаткування, що значно полегшує працю коваля. Дрібні вироби зазвичай виготовляються вручну на ковадлі, а для обробки більших заготовок застосовуються механічні молоти.

Гаряче кування – це, як правило, ручна робота, де немає штампів і типових виробів. Це дуже трудомісткий процес, що вимагає від виконавця достатньої фізичної сили і терпіння. Крім того, цей метод є достатньо складним технологічним процесом, що вимагає від виконавця високої майстерності, знання і відчуття матеріалу. Відповідною є і вартість таких виробів.

Ковані дверіЩодо цін на такі вироби, то вони розраховуються індивідуально під кожне замовлення, в залежності від витрат на матеріали і складності виконуваних робіт, що визначається в процесі створення проекту. Також дуже часто ціна залежить від бренду виробника чи ім’я виконавця.

Сучасні майстри-ковалі можуть за індивідуальним замовленням виготовити будь-які оригінальні ковані вироби, відповідно до побажань замовника -  від найдрібніших предметів інтер’єру, наприклад, клямок, свічників, кабінетних сувенірів, камінних аксесуарів та іншого декоративного приладдя, до масивних інтер’єрних й екстер’єрних об’єктів: кованих меблів, люстр, вітражів, перил, грат, мангалів тощо.

Кожен виріб, виготовлений в техніці художнього кування, зазвичай проводиться за ексклюзивними кресленнями, завжди унікальний і має неповторний авторський почерк.

Підготував М.Стельмах