Друк

Сучасні системи захисту дахів і водостоків від зледеніння

Posted in Дах. Конструкції, матеріали, організація водовідведення

Узимку на дахах будинків утворюються снігові замети і льодові нашарування, які створюють чимало проблем і можуть становити небезпеку як для самих покрівель та споруд загалом, так і для навколишніх об’єктів та людей. Під вагою крижаних мас несучі конструкції даху та водостоки деформуються або навіть руйнуються, а в результаті танення і сповзання з покрівлі вони можуть травмувати перехожих або пошкодити архітектурні елементи будівлі, автотранспорт чи інше майно.

Захист від зледеніння

Підвищені механічні навантаження на елементи покрівлі, викликані значною кількістю льоду, скорочують термін її служби. Крім того, тривалість експлуатації покрівлі істотно зменшується ще й внаслідок механічного її очищення від снігу, льоду і бурульок.

Запобігти подібним ситуаціям покликані сучасні системи захисту дахів і водостоків від зледеніння.

Насамперед варто розглянути причини утворення на покрівлі льодових нашарувань. Так, у випадку типової конструкції даху з горищем, тепло, надходячи через верхнє перекриття і горищний простір досягає покрівлі, внаслідок чого відбувається її нагрівання. Це призводить до позитивної температури на поверхні самої покрівлі навіть при негативних температурах зовнішнього повітря. У результаті відбувається танення снігу на основній частині покрівлі і тала вода під шаром снігу стікає у водостік, який не має підігріву. У холодному водостоку вода замерзає, утворюючи крижаний валик. Надалі вода переливається через крижаний валик і замерзає на краю покрівлі, утворюючи бурульки.

Затримка води на поверхні покрівлі при відлигах через закритість водостоків і жолобів призводить до протікань даху, в результаті чого дуже часто пошкоджуються житлові поверхи безпосередньо під покрівлею і ділянки фасаду будівлі поблизу водостоків.

Захист від зледеніння

За наших кліматичних умов особливо ефективним обладнанням проти вищезгаданих проблем є сучасні системи антизледеніння дахів і водостоків на основі спеціальних нагрівальних кабелів. Використання таких систем за умови правильного проектування і монтажу, що враховує особливості конструкції покрівлі, дозволяє запобігти утворенню зледеніння і бурульок при порівняно невисоких капітальних витратах і незначному енергоспоживанні.

Завдання таких систем полягає в тому, щоб забезпечити очищення покрівель від снігоутворень, а також забезпечити вільний шлях стоку талої води і супроводити її до нижнього зрізу водостічних труб при будь-якій температурі зовнішнього повітря. Це дозволяє уникнути неприємностей, пов'язаних з обмерзанням країв дахів, водостічних труб, горизонтальних водостічних жолобів, розжолобків, внутрішніх кутів покрівлі та інших вразливих місць покрівлі. Таким чином забезпечується довговічність і надійна робота даху та системи організованого водостоку протягом зими і міжсезоння, що запобігає протіканням, пошкодженням фасадів і водостічних труб.

Кабельні нагрівальні системи антизледеніння дахів і водостоків можуть використовуватися на похилих і плоских дахах, виконаних з усіх типів стандартних матеріалів покрівлі, таких як - метал, пластмаса, деревина, галька, каучук, смола; у жолобах, виготовлених зі стандартних матеріалів, включаючи метал, пластмасу і деревину; у воронках водозливу, виготовлених зі стандартних матеріалів, - з металу і пластмаси.

Підготував М.Стельмах