Друк

Спорудження каркасно-щитових будинків

Posted in Будівництво

Останнім часом на вітчизняному будівельному ринку дуже популярною стала технологія спорудження каркасних (каркасно-щитових) будинків. Завдяки оптимальному співвідношенню фактора ціни/якості такі будинки, в яких застосовуються дерев'яні будматеріали і каркасна технологія збірки, приваблюють дедалі більше забудовників.

Каркасно-щитовий будинок – одна із наростіших у монтажу дерев’яних конструкцій. 

Несучим елементом в таких будинках є дерев’яний каркас, що обшивається дерев’яними щитами або сендвіч-панелями. Простір між щитами заповнюється утеплювачем (мінеральною ватою та ін.).

Усередині такого будинку можна ставити стіни та перегородки в будь-яких місцях, за бажанням. Особливості будівництва каркасного будинку також дозволяють змінювати планування в майбутньому, з легкістю добудовуючи нові приміщення.Каркасний будинок

Будівництво каркасних будинків можна вести цілий рік, стійкість елементів каркаса до усадки дозволяє проводити монтаж за будь-яких погодних умов.

Всі елементи каркасного будинку виготовляються в заводських умовах на точному сучасному обладнанні. Це дозволяє зібрати будинок за лічені дні, не витрачаючи часу на підгонку. При належній кваліфікації будівельної бригади такий будинок, в залежності від розміру і площі, збирається протягом 1-3 тижнів.  А особливості цієї технології дозволяють здійснювати практично будь-які архітектурні задуми.

Рівні поверхні стін, що виходять після монтажу будинку, дозволяють провести обробку легко і швидко, причому можуть використовуватися практично будь-які оздоблювальні матеріали як зовні, так і всередині будинку.

Крім того, каркасний будинок має високі естетичні показники також за рахунок можливості розташування всіх комунікацій (опалення, електромережа, водопровід, каналізація та вентиляція) всередині стін будинку.Каркасно-шитовий будинок

Щитові будинки – це найбільш економний і простий варіант дерев'яних споруд, оскільки збираються з щитів без несучого каркаса. Дана технологія дозволяє в дуже короткі терміни звести дачний або котеджний будинок в будь-яких умовах місцевості з мінімальними витратами на організацію та ведення робіт на будмайданчику.

Призначені вони для тимчасового проживання і не відноситься до капітальних будівель. Це, як правило, не передбачає проведення комунікацій, водопроводу, опалення за допомогою газових, електричних котлів або центрального опалення.

Обмежений і розмір таких будинків - вони не бувають вище 2-х поверхів, а фронтон не може бути більше 6 метрів. Тим не менш, типових проектів щитових будинків у будівельних фірм є достатньо.

Стіни мають малі вагові і габаритні показники, тому такі конструкції не потребують тривалих підготовчих робіт і значних фінансових витрат для створення потужного фундаменту.

Каркасно-щитові і щитові будинки - ідеальне рішення для тих, хто прагне швидко і недорого отримати власний дерев'яний будинок.

Підготував М.Стельмах