Друк

Сучасні приватні басейни. Типи, матеріали, експлуатація

Posted in Сауна та басейн. Види, технології, облаштування

В Україні ринок басейнів прогресує з кожним роком. Розвиток сучасних технологій будівництва, обладнання і комплектуючих робить басейни більш доступними, а різноманітність будівельних і оздоблювальних матеріалів дозволяє створювати оригінальні проекти будь-яких конструктивних і дизайнерських рішень. Завдяки цьому приватний басейн поступово перестає бути недосяжною розкішшю і стає синонімом здорового способу життя і приємного відпочинку.

Сьогодні на вітчизняному будівельному ринку представлені всі типи басейнів, з досить широким діапазоном варіантів виконання і різних цінових категорій. Кожен вид басейну може бути ідеальним варіантом для кожного індивідуального випадку. Для правильного вибору насамперед необхідно визначитись з основним цільовим призначенням майбутнього басейну (тренажер для підтримки фізичної форми, місце для відпочинку, куточок розваг для всієї родини, розкішний елемент інтер'єру тощо), а також ознайомитись з усіма сучасними типами басейнів, зрозуміти їх особливості, переваги і недоліки.

Види сучасних басейнів

Існують різні види класифікації сучасних басейнів.

Залежно від місця розташування розрізняють два види басейнів – відкриті і закриті.

Відкриті басейни розташовуються безпосередньо на вулиці, поза домом або будівлею, можуть бути накриті дашком, тентом та ін. Вони призначені для використання в теплу пору року.

Закриті басейни знаходяться в приміщенні - в будинку, сауні, в окремій будівлі і можуть експлуатуватись протягом всього року.Басейн
У залежності від способу монтажу басейни бувають переносними (надувні, збірно-розбірні) і стаціонарними (капітальні бетонні, готові цільні ванни з композитних матеріалів). Будь-який з цих типів басейнів, в принципі, підходить для установки як на вулиці, так і в приміщенні.

Значним попитом сьогодні користуються переносні збірно-розбірні і надувні басейни. І ті, й інші бувають різних кольорів, відтінків і форм: круглі, овальні, прямокутні, у вигляді "вісімки" та ін.

Надувні басейни

Основна їхня перевага полягає в тому, що такі конструкції можуть бути встановлені у місцях, де монтаж стаціонарних басейнів неможливий (наприклад, на даху будинку).

Надувний басейн

Найбільш простий і дешевий спосіб встановити басейн на своїй земельній ділянці (на дачі) - це придбання надувного басейну. Залежно від моделі такий басейн може мати надувне дно, стінки і верхнє надувне кільце, або тільки верхнє кільце.

Виготовляють такі вироби з посиленої ПВХ-плівки, армованої поліестерової сіткою.

Такі басейни зазвичай комплектуються картриджними фільтрами, насосом, підстилкою, покривалом, сходинками, інструкцією з монтажу басейну. Монтаж надувного басейну зводиться до підготовки рівної основи (достатньо виполоти траву, утрамбувати або засипати майданчик піском, щоб не було виступаючих каменів та ін.), надування басейну і заповнювання його водою. Час монтажу складає близько однієї години, більше часу потрібно на заповнення басейну водою.

Через те, що такі басейни не обладнуються скімерами і пісочними фільтрами, потрібно бути готовим до того, що на поверхні води і на дні буде постійно нагромаджуватися сміття. Щоб вода в надувному басейні не забруднювалась, потрібно своєчасно додавати спеціальні хімічні засоби для басейнів, включати систему фільтрації і міняти картридж у фільтрі. Або ж доведеться регулярно міняти воду в басейні, що не завжди є прийнятним варіантом. Також доведеться періодично підкачувати повітря.

Вибирати місце установки басейну потрібно так, щоб при випадковому пошкодженні плівки вода не завдала великих збитків. Заздалегідь потрібно передбачити можливість швидкої утилізації кількох кубічних метрів води.

Термін служби надувного басейну залежить від якості матеріалу, інтенсивності експлуатації і може скласти від кількох місяців до 5 років.

Вартість надувних басейнів залежить від їхнього розміру, якості матеріалів, комплекту обладнання, фірми-виробника і може коливатись від 2 тис. до 18 тис. гривень.

Каркасні збірні басейни

Більш надійним і достатньо недорогим варіантом облаштування водних розваг на приватній ділянці є каркасний збірно-розбірний басейн.

На відміну від надувних, каркасні збірні басейни мають більш естетичні і значно міцніші конструкції, а також, як правило, якісніші системи фільтрації. У таких басейнах комфортно можуть почуватися не тільки діти, а й дорослі.
Збірно-розбірні басейни виготовляють зі сталевих листів, всередині яких монтуються пакети з ПВХ, зварені за формою і розміром металевого каркасу.

Каркасний басейн

Такі басейни бувають різних форм і розмірів, вони легко збираються і встановлюються. Їх можна встановити на поверхні землі, частково або повністю заглибити в грунт. У першому випадку монтаж займає не більше кількох годин, в другому – 2-5 днів, оскільки встановлення в грунт потребує риття котловану і можливого часткового бетонування чаші.

Збірні каркасні басейни поділяються на вироби сезонного або морозостійкого типу. Басейни сезонного типу потрібно кожну весну збирати і восени розбирати, при цьому кожен рік доведеться міняти чашковий пакет з ПВХ-плівки на новий.

Морозостійкі басейни можна не демонтувати на зимовий період. Металевий каркас і ПВХ-плівка в таких басейнах розраховані на замерзання води всередині басейну.

Морозостійкі збірні басейни, крім того, що вони мають посилене обкантування і ребра жорсткості, вони також комплектуються сходами, пісочною системою фільтрації води (яка застосовується в стаціонарних басейнах), шлангами, скімерами, форсунками повернення води та ін.

Басейни сезонного типу, як правило, комплектуються сходами, картриджними системами фільтрації, шлангами і двома форсунками забору і викиду води. На відміну від морозостійких, басейни сезонного типу не мають скімера і пісочного фільтру, тому вони засмічуються значно інтенсивніше.

Для кращого очищення води варто додатково придбати комплект хімії для басейнів, покривало (щоб знизити тепловтрати і забруднення в басейні) і ручний пилосос - щоб можна було зібрати всі забруднення з дна басейну, не зливаючи з нього води.

Крім того, в збірних басейнах за бажанням можна встановити підігрів води, автоматичну систему управління фільтром, автоматичну систему дезінфекції води басейну і деякі атракціони (підсвічування води, протитечія, водоспад, водограй тощо).

Недоліком каркасних збірних басейнів є їхня відносна недовговічність (у порівнянні зі стаціонарними басейнами). При правильній експлуатації і догляді вони служать від 5 до 10 років.

На вітчизняному ринку вартість готових збірно-розбірних басейнів у залежності від конструкції і обладнання коливається в межах від 25 тис. до 95 тис. гривень.

 

Підготував М.Стельмах