Друк

Особливості застосування теплої підлоги

Posted in Підлога та сходи. Підігрів, покриття

Нині в Україні, в основному, використовується централізована система опалення будівель, що залишилась нам у спадок з радянських часів, і заручниками недоліків якої нам нерідко доводиться ставати (високі енерговтрати через зношеність тепломереж і застаріле обладнання, сезонність роботи, нестабільний тепловий режим тощо). На щастя, сьогодні існує чимало допоміжних і альтернативних способів опалення приміщень, одним з яких є система обігріву «тепла підлога».

“Тепла підлога” - це система опалення, що забезпечує підігрів підлог і загалом приміщень житлових, офісних і промислових будівель, а також деяких відкритих об'єктів (стадіони, дороги, злітні смуги тощо).

тепла підлога

Ця технологія є відносно новою на вітчизняному ринку, хоча системи, засновані на ній, активно використовуються в країнах Західної Європи ще з середини минулого століття.

На сучасному ринку представлені різні види теплих підлог, серед них найпоширеніші — водяні, електричні і плівкові. Не залежно від типу, всі ці системи мають чимало переваг у порівнянні з традиційним радіаторним опаленням, головні з яких - більш високий рівень комфортності, економічність та екологічність.

Усі види теплих підлог можуть використовуватись як основні або додаткові системи опалення приміщень.

Застосування теплої підлоги в якості додаткової системи опалення означає, що в приміщенні є інша, як правило, традиційна система, а тепла підлога служить доповненням до неї. Така схема реалізується, якщо основна система не справляється з опалюванням, або носить сезонний характер.

Найчастіше теплі підлоги використовуються саме для додаткового комфортного підігріву підлоги в санвузлах, на кухнях, в передпокоях тощо.

Використання теплої підлоги в якості основного джерела тепла означає, як правило, що ця система опалювання єдина. Цей чинник є визначальним при проектуванні і розрахунку системи, оскільки використання теплої підлоги для повномасштабного обігріву житла представляє підвищені вимоги до її потужності.

При виборі потужності системи, треба враховувати особливості приміщень: розташування (перші і останні поверхи будівель мають більші тепловтрати), теплоізоляцію (товщина стін, балкони і т.ін.), площу скління, покриття підлоги спеціальними матеріалами з великою товщиною або високою теплоємністю (масивні кам'яні плити тощо). У всіх цих випадках необхідно збільшувати потужність системи, а також проводити теплотехнічний розрахунок.

Розрахунок потужності теплої підлоги проводять таким чином: для добре утепленого будинку/квартири необхідно 40-60 Вт/м2, неізольованих будинків/квартир - 100-120 Вт/м2. Тепла підлога у ванній кімнаті повинна бути потужністю 120-150 Вт/м2. Якщо розрахункова потужність теплої підлоги вище 200 Вт/м2, у такому випадку рекомендується використовувати додаткові джерела опалення.

За встановлення теплих підлог не варто братися без розробленого фахівцями проекту. Монтаж теплих підлог, виконаний непрофесійно, без проекту або за некоректно зробленим розрахунком часто призводить до небажаних для замовника наслідків. Тому встановлення теплих підлог краще доручити професіоналам, які спеціалізуються на проектуванні, комплектації, монтажі та обслуговуванні даних систем.

Підготував М.Стельмах