Друк

Килимове покриття підлоги

Posted in Підлога та сходи. Підігрів, покриття

Дуже популярним видом рулонного підлогового матеріалу є килимове покриття. Як і лінолеум, цей матеріал є доступний в ціновому відношенні, довговічний, має вельми широку кольорову і орнаментальну гаму.

Килимові покриття виготовляють як з натуральних, так і різних синтетичних волокон. Поєднання в цьому покритті різних матеріалів дозволяє заздалегідь визначати його властивості, а, отже, призначення і приблизний термін служби. Так, застосування натуральної вовни дає хороші теплоізоляційні властивості. Але, на жаль, шерсть не надто зносостійкий матеріал.

Крім того, вона накопичує статичну електрику, що не бажано в житлових приміщеннях. Тому сучасні килимові покриття посилюють більш зносостійкими і антистатичними полімерними волокнами. Існують побутові і комерційні килимові покриття, а також матеріали, які можна використовувати навіть у вологих приміщеннях. Термін служби килимового покриття – 5-15 років.

Важливою перевагою цього матеріалу є те, що воно може бути покладене поверх будь-якого іншого покриття: паркету, лінолеуму, ламінату тощо. Цей матеріал краще за інші тримає тепло і поглинає звук. Щоправда, у порівнянні з перерахованими вище матеріалами, його складніше чистити. Для догляду за килимовим покриттям потрібно використовувати спеціальні хімічні засоби.

Його укладання не вимагає спеціальної кваліфікації - достатньо просто розгорнути рулон заданої ширини в приміщенні, а потім підрізати його в потрібних місцях. Якщо розмір підлоги відомий з високою точністю, то в магазині при покупці вам за кілька хвилин оброблять крайку, що дозволить уникнути загортання країв матеріалу і зробить килим більш естетичним.

Підготував М.Стельмах