Друк

Матеріали для виготовлення сходів

Posted in Підлога та сходи. Підігрів, покриття

Для виготовлення сходів сьогодні застосовуються найрізноманітніші будівельні матеріали: дерево, метал, бетон, камінь, скло, пластик та ін.

При виборі матеріалу для сходів, у першу чергу, треба зважати на його міцність і довговічність. Насамперед це стосується східців, оскільки на них припадає основне експлуатаційне навантаження. Вони повинні бути стійкими до стирання, механічних впливів, температурних коливань, сонячних променів, вологості, впливу засобів побутової хімії, інших агресивних речовин, бруду. Крім того, важливо, щоб матеріал був екологічний.

Дерев’яні сходи

При виготовленні дерев'яних сходів найчастіше використовується деревина дуба і хвойних порід (модрина, сосна, кедр). Дуб має більш високу щільність і, відповідно, більш міцний і надійний в експлуатації. Хвойні породи значно м'якші за дуб, але більш зручні в обробці.

Також досить часто використовується деревина бука і клена. Найбільш міцна деревина у тика, венге, горіха, ясена, махагони, кабреува, мутенія. Ці породи особливо стійкі до атмосферних та механічних впливів.

Вологість деревини, що застосовується для виготовлення сходів, не повинна перевищувати 12%.

Для вогнестійкості деревину зазвичай обробляють спеціальними засобами.

Металеві сходи

Дещо менш ефектними, але на порядок міцнішими, надійнішими і безпечнішими в експлуатації є металеві сходи. Вони можуть бути прямими маршовими, вигнутими, гвинтовими, еліптичними та ін.

Донедавна основне застосування металеві сходи знаходили переважно у комерційних і промислових будівлях. Сьогодні дедалі частіше їх використовують в індивідуальному будівництві. Вони також є основою для мансардних та інших видів допоміжних сходів (сходи для басейнів, підвалів тощо).

Несучі конструкції металевих сходів можуть бути виконані з різних матеріалів: чорної сталі, нержавіючої сталі та ін. Для східців використовуються як метал (сталь, алюміній, латунь тощо), так й інші матеріали: деревина, камінь, керамограніт, скло, кахель а також їх комбінації. Власне, здатність металевих сходових конструкцій до комбінування з іншими матеріалами є однією з основних їхніх переваг. Ця властивість суттєво розширює дизайнерські можливості для  втілення цікавих і оригінальних проектів. Саме тому сходи на металевому каркасі й з оздобленням іншими матеріалами сьогодні є дуже популярними.

Кам’яні сходи
На металевому каркасі дуже ефектно виглядають кам’яні сходи. Вони також відрізняються міцністю і тривалим терміном служби. Це стосується виробів як з природних порід, так і з штучних видів каменю. Для виготовлення таких сходів найчастіше використовують кварцит, мармур, граніт, керамограніт. сходи

Скляні сходи

Ще одним матеріалом, що дуже вдало поєднується у сходових конструкціях з металом є скло. Скляні сходи мають надзвичайно оригінальний і стильний вигляд, не перешкоджають проникненню світла в приміщення, візуально збільшують об'єм приміщення.

Легкі і витончені конструкції скляних сходів чудово підходять для створення сучасних інтер'єрів квартир, заміських будинків, офісів, ресторанів. Скло  може бути прозорим, матовим, фарбуватись у різні кольори, залежно від інтер’єру. Крім того, скляні сходи можна гравірувати будь-якими малюнками або орнаментами.

Сходинки скляних сходів виготовляються з високоякісного скла і являють собою багатошарову композицію скла і полімеру, що забезпечує запас міцності і необхідну безпеку при підвищених навантаженнях і ударах. Для більшої стійкості до динамічних навантажень у верхньому шарі використовується спеціальне ударостійке скло. Для безпеки експлуатації скляних сходів також використовуються спеціальні покриття проти ковзання.

Підготував М.Стельмах