Друк

Правила спорудження та експлуатації топкових і касетних камінів

Posted in Опалення. Котли, каміни, види палива, димоходи, електричні обігрівачі

Важливою перевагою звичайних топкових і касетних камінів є те, що їх досить просто встановити - достатньо лише спорудити облицювання (портал)  і приєднати димохід.

Натомість монтаж камінної топки з повітряною або рідинною системою опалення - це досить складний процес, який варто проводити за допомогою фахівців. Камін

Для якісного кінцевого результату необхідно виконати ряд підготовчих робіт, а саме: вибрати потрібну модель топки, визначитися з остаточним дизайном каміна, обговорити всі технічні деталі й особливості конструкції системи опалення, і на основі цього визначити, на якому етапі і яким чином такі роботи слід виконувати.

Для ефективної експлуатації камінної топки, її треба правильно змонтувати, особливо звертаючи увагу на місце установки, можливість безпосереднього підключення до димоходу, відповідну подачу повітря для горіння. Вибирати місце установки каміна потрібно за місцем безпосереднього під'єднання його до димоходу, а також з урахуванням існуючої системи опалення.

Різні топки мають свої особливості підключення. Якщо топка буде служити для водяного опалення краще розмістити її біля основної магістралі існуючої системи, а при повітряному опаленні найкращим варіантом буде розміщення її посередині будівлі.

В обох випадках це заощадить на кількості труб і спростить їх монтаж, а в повітряній системі навіть дозволить створити опалення будинку без примусової подачі повітря від каміна (конвекційна система опалення).

Слід також відзначити велику різноманітність топок за потужністю і відповідно, об'ємом приміщення, яке вони здатні обігріти.

Цей показник не менш важливий, ніж їх надійність, довговічність і економічність. Розмір і теплова потужність топки залежить від об’єму опалювальних приміщень і підбирається з розрахунку 1 кВт на 10 м2 при висоті приміщення 2,7м.Камінна топка

Камін повинен встановлювтись на міцну основу. Необхідно переконатися, що підлога в місці його встановлення відповідає масі топки та володіє термічною і механічною стійкістю. Основа, на якій встановлюється камінна топка повинна бути виготовлена з термостійких матеріалів (шамотна цегла, вогнестійка керамічна плитка тощо).
Змонтована топка повинна служити не один десяток років, тому портал, яким вона облаштовується, повинен бути виготовлений з міцних, краще натуральних матеріалів, таких, як мармур, піщаник, граніт або цегла. Всі ізоляційні матеріали повинні бути стійкими до впливу високих температур. Розмір, вид і стиль порталу підбирається з урахуванням особливостей моделі топки, інтер’єру приміщення і особистих уподобань мешканців.

Перед каміном на підлозі слід створити мінімальну зону безпеки розмірами 0,75 x 0,75 м, виконану з вогнестійких матеріалів, таким чином захищаючи підлогу від розпеченого вугілля, яке може випасти при відкритті дверцят.

З метою дотримання пожежної безпеки, не слід розміщувати легкозаймисті предмети на відстані меншій, ніж 1,5 м від скла працюючої камінної топки.

Однією з головних умов безпечної і ефективної експлуатації каміна є забезпечення надходження необхідного для процесу горіння об’єму зовнішнього повітря.

Необхідною умовою безпечної експлуатації каміна є наявність димохідної труби відповідного до теплової потужності топки перетину.

Варто пам’ятати, що безпека, тепло і затишок у будинку визначається не тільки вибором конкретної моделі каміна, але й професіоналізмом тих, хто його встановлює, а також дотриманням нескладних правил його експлуатації.

Підготував М.Стельмах