Друк

Теплоакумулюючі каміни

Posted in Опалення. Котли, каміни, види палива, димоходи, електричні обігрівачі

Теплоакумулюючі каміни називають також камінними печами.

Вони нагріваються повільніше за касетні моделі, зате утримувати тепло можуть протягом доби з моменту протопки. Період, протягом якого такий камін рівномірно віддає тепло приміщенню, становить від 18 до 36 годин.

Теплоакумулюючий камін

Технологія накопичення тепла таких камінів сягає корінням до традиційної печі, всередині якої гарячий дим по дорозі на вулицю здійснював декілька поворотів спеціальними ходами, віддаючи всю теплову енергію цегляній кладці, і йшов в трубу вже практично холодним.

Секрет такої камінної печі - у матеріалі, з якого вона виготовляється. Він може називатися по-різному: талькохлорит, талькокарбонат, талькомагнезит. Фіни називають його глечиковим каменем або каменем «Туліківі» - за назвою заводу, де він обробляється. Унікальність талькохлориту полягає в його дуже високій теплоємності, що в 2,5 рази перевищує теплоємність звичайної пічної цегли.

Основний мінус теплоакумулюючого каміна полягає в тому, що він не може обігріти дальні приміщення. Але для підвищення ефективності його можна поставити посередині будинку - так, щоб стінки камінної печі виходили відразу на дві або три кімнати.

Камінофен

Ще одним різновидом каміна-пічки є його мобільний варіант – камінофен. За принципом роботи ці пристрої схожі на усім відомі «буржуйки», але зовнішній вигляд вони мають дуже сучасний. Камінофени мають невеликі розміри, але при цьому виділяють багато тепла (ККД - 70-80%) і можуть обігрівати площі від 20 до 100 м2.

Камінофен

Камінофени обладнуються камерами вторинного спалювання,  внутрішні стінки в них футеруються вогнетривкою шамотною цеглою або ж вермокулітом для підвищення теплонакопичення. Такі печі-каміни не потребують додаткового облицювання - достатньо металевого кожуха, обшивки. У деяких моделях передбачене спеціальне місце для розігрівання їжі.

Встановити цей пристрій можна самостійно, без додаткової допомоги кваліфікованих фахівців. Для установки необхідно визначитися з місцем розташування камінофена, а також потрібна наявність димохідного каналу. Камінофени мають невелику вагу, тому не вимагають спорудження фундаменту, але для підвищення пожежної безпеки підлогу слід обладнати спеціальним покриттям.

Підготував М.Стельмах