Друк

Оздоблення будинків арт-бетоном

Posted in Фасад. Облицювання та утеплення

Гідною альтернативою облицюванню з природного каменю може стати використання порівняно нової на вітчизняному будівельному ринку технології оздоблення фасадів будинків – облицювання арт-бетоном (декоративним штампованим полімерним бетоном).

Полімерний арт-бетон може використовуватись як для фасадного декору (оздоблення стін, цоколів, парканів тощо), так і для відновлення кладки та консервації будівель.

Штампування бетону передбачає накладення на поверхню спеціальної рідкої суміші (пофарбованої в будь-який колір за бажанням замовника) і відтворення на ній певної структури за допомогою штампа. Залежно від текстури та форми штампу, арт-бетон може імітувати будь-яку поверхню: різні породи каменю, цеглу, плитку, дерево та ін.

Висохлий арт-бетон можна фарбувати спеціальними барвниками на акриловій основі, а також покривати різними герметиками, що робить цей матеріал надзвичайно стійким до негативних факторів зовнішнього середовища.

Цей матеріал добре формується, можливе нанесення суміші як ручним, так і механічним способом. Відсутність швів (крім температурних) не допускає проникнення води під основу, промерзання і, як наслідок, руйнування покриття.

Арт-бетон легкий, стійкий до високих навантажень, агресивних кислотно-лужних середовищ і жирів, ультрафіолетових променів, перепадів температур (від -40° С до +40° С, 300 циклів замерзання-розмерзання), має високий опір до стирання. Передбачуваний термін служби облицювання фасаду арт-бетоном - близько 20 років.

Усі види декоративних фасадних облицювань мають свої переваги, недоліки і особливості застосування, тому для правильного вибору матеріалу краще звернутися за порадою до фахівців.

Варто пам’ятати, що, визначаючи зовнішній вигляд будівлі, будь-яке фасадне покриття повинно не лише виконувати естетичні функції, але й відповідати усім необхідним будівельно-фізичним критеріям.

У процесі вибору облицювання необхідно комплексно розглядати співвідношення ціна-якість для кожного виду матеріалу і вже на основі цих висновків та особистих естетичних уподобань приймати остаточне рішення. Правильно підібране і виконане декоративне покриття не тільки зробить фасад красивим, але й протягом тривалого часу захищатиме його від руйнівного впливу навколишнього середовища, а також допоможе створити сприятливий мікроклімат усередині будинку.

Підготував М.Стельмах