Друк

Холодне кування

Posted in Дизайн інтер’єру, оздоблювальні матеріали

Так зване холодне або машинне кування – більш технологічний та сучасний варіант обробки металу у порівнянні з методом гарячого кування.

В основу цього методу закладена робота з холодним металом: заготовки піддаються механічній обробці без попереднього нагрівання і при цьому для створення єдиної конструкції застосовуються вже готові елементи. Ковані конструкції збираються за допомогою обтискачів (хомутів, скоб), клепанням і зварюванням. Ковані ворота

Холодне кування та штампування металу зазвичай засосовується для виготовлення типових виробів (огорож, грат та ін.), коли необхідно розтиражувати багато однакових елементів. У процесі холодного кування є можливість штампувати, згинати або вирізати деталі по трафарету, що значно полегшує процес виготовлення великих партій кованих виробів, а також скорочує терміни і трудовитрати на їх виробництво.

В ручній обробці холодне кування зустрічається дуже рідко, оскільки холодний метал є дуже непіддатливим, під дією ударів молота швидко втрачає пластичність, ущільнюється, набуває «наклепання» і для подальшої обробки потребує відпалу.

В даний час на ринку представлено дуже великий асортимент виробів різного призначення, виготовлених методом холодного кування: огорожі та ворота, сходи і перила, балкони і грати тощо.

Висока продуктивність сучасного ковальського обладнання дозволяє якісно і за короткі терміни виготовляти достатньо великі обсяги кованих виробів. Масове виробництво значно знижує вартість кованих виробів, але, водночас, позбавляє їх ексклюзивності. Такі вироби не володіють оригінальністю і особливою художньою цінністю, як предмети, виготовлені традиційним ручним методом, хоча й мають досить високі естетичні якості.  

Підготував М.Стельмах