Друк

Корпусні меблі. Оздоблювальні матеріали

Posted in Дизайн інтер’єру, оздоблювальні матеріали

У сучасній меблевій індустрії застосовується багато видів оздоблювальних матеріалів та технологій їх застосування.

Ламінування

Ламінування– це найбільш поширений вид декоративної обробки ДСП і МДФ. Ламінат являє собою багатошарове покриття, яке складається з декоративного паперового шару з малюнком (дерев'яна текстура, уніколор, фантазійний або будь-який інший малюнок, який наноситься типографським способом) покритого захисним шаром з полімерних смол.Ламіновані меблі

При ламінуванні плиті надається гладка або тисненна поверхня. Крім естетичного зовнішнього вигляду, ламінат надає меблям додаткову міцність і зносостійкість.

Шпонування

Шпонування – порівняно складний і дорогий метод декоративного покриття деревних плит для виробництва корпусних меблів.

Шпона – це тонкий зріз деревини, який наклеюють на основу (наприклад, плиту ДСП) і покривають декількома шарами меблевого лаку. Таким чином створюється враження, що меблі повністю зроблена з масиву дерева, але при цьому вони коштують набагато дешевше. Щоправда, щоб домогтися цього ефекту, шпона повинна бути ретельно підібрана за кольором і фактурою. Якісно виготовлені шпоновані меблі є дуже естетичними і довговічними.

Нigh protection coating

НРС (high protection coating) - інноваційні технології покриття ДСП і МДФ. При використанні методу НРС на основну плиту наносяться два шари паперу, просочені термозатвердлою смолою. Нижній шар - звичайний декоративний папір з малюнком, верхній - спеціальний прозорий папір «over-lay». Оброблена у такий спосіб поверхня надзвичайно стійка до механічних і абразивних впливів.

Кухня МДФ

Постформінг

Постформінг - це спеціальний спосіб обробки поверхонь, при якому шар оздоблювального матеріалу (пластик високого тиску) плавно загинається з основи поверхні на крайку, тобто постформується, і поверхня плити набуває вигляду однорідного матеріалу. Це досить дорогий спосіб покриття, оскільки йому зазвичай піддаються вже готові частини виробу, а не серійні плити. Постфромінг дозволяє використовувати дуже широкий спектр забарвлення і мінімізувати кількість швів.

Меблі з таким покриттям володіють дуже високими захисними і зносостійкими властивостями.

Софтформінг

Софтформінг - складна технологія, застосовувана при обробці меблевих фасадів. Це процес, при якому на попередньо фрезеровану фігурну поверхню деревних плит на спеціальних верстатах наклеюються стрічкові матеріали (крайки). Стрічкові крайки приклеюються на спеціальний особливо міцний клей-розплав, що дозволяє домогтися дуже високого коефіцієнта склеювання. Виконання цієї операції проводиться з такою якістю, що місце стиковки ламінованих поверхонь визначити практично не можливо. Такий метод крім декоративних властивостей, не дає волозі проникати в матеріал, з якого виконані меблі.

Каширування

Каширування - це приклеювання на деревні плити при високих температурі і тиску вже готових, затвердлих паперово-смоляних плівок різної текстури і забарвлення.Корпусні меблі

Покривання плівками

Також для обробки поверхонь меблевих деревних плит часто використовують різноманітні синтетичні декоративно-захисні плівки: ПВХ (на основі полівінілхлориду), АБС (на основі акрилбутадієнстиролу), ПП (на основі поліпропілену). Вироби з таких матеріалів є досить естетичними, зносостійкими і недорогими.

Меламін – це декоративне покриття плит, схоже на ламінування. Різниця полягає в тому, що у даному випадку використовуються меламінові смоли, які надають виробу підвищену зносостійкість. Це однотонне покриття різних відтінків. На поверхню плівки з меламінової смоли наносять різноманітне тиснення: шагрень, деревні пори тощо.

Фарбування та лакування

Фарбами та лаками покривається МДФ або натуральне дерево. Фарби поділяються на акрилові й поліуретанові. Вони бувають матовими, глянцевими, «металік» тощо.

МДФ часто покривають акриловими фарбами. У такого покриття є один суттєвий недолік - всі вироби, покриті фарбою, з плином часу вигорають, втрачають колір, на них з'являються подряпини.

Покриття поліуретановими фарбами дорожче, але більш якісне і зносостійке.

Що стосується лаків, то сьогодні виробники меблів надають перевагу закордонним термостійким лакам, а також натуральним складам на основі бджолиного воску.

Підготував М.Стельмах