Друк

Типи міжкімнатних дверей

Posted in Двері та замки

Вибираючи дизайн міжкімнатних дверей, варто враховувати інтер’єр майбутнього приміщення і всього помешкання загалом. Адже невідповідні або не досить якісні двері здатні принизити вартісність усього інтер'єру.

Також, перед придбанням міжкімнатних дверей заздалегідь слід визначитись, яка ціна виробу буде прийнятною. Для прикладу, при ремонті приміщення на недорогі двері зазвичай витрачається не більше 5-10% від загальної вартості ремонту, а на дорогі масивні - від 20% до 30%. Отже, необхідно знайти раціональний баланс ціни і якості.

Глухі чи засклені?

За типом заповнення дверного полотна міжкімнатні двері бувають глухими або заскленими.

Глухі міжкімнатні двері можуть бути гладкі, з формованою зовнішньою панеллю або фільончасті. Зовнішня обробка глухих дверей може доповнюватися панелями з різьбленої деревини, комбінаціями шпони цінних порід деревини з різним малюнком і напрямом волокон, панелями із зрізів коріння, інкрустацією іншими матеріалами (метал, скло), різними профільованими окантовками, дзеркалами тощо. 

Засклені міжкімнатні двері можуть мати скління найрізноманітніших форм: прямокутне, з різними арковими обрамленнями як у верхній, так і в нижній частинах міжкімнатних дверей і т.ін. Розміри скління теж можуть бути різноманітними: від невеликих віконець до скління, що заповнює практично все дверне полотно.

Типи застосовуваного скла різноманітні: звичайне прозоре, матове, димчасте, венеціанське скло, різні колірні і фактурні комбінації і т.ін.

Для оздоблення ексклюзивних виробів застосовують також декорування вітражним склом. Вітражі для міжкімнатних дверей сьогодні володіють підвищеною міцністю, що гарантує безпеку експлуатації полотна. Колірна гамма вітражного скла безмежна, що дозволяє отримати двері-картину, оформлену у будь-якому стилі. Крім того, вітражні вставки в дверному полотні можуть бути різних форм і розмірів, при цьому навіть невеликий вітражний орнамент може стати родзинкою не тільки окремо взятих міжкімнатних дверей, але й усього інтер'єру в цілому.

Розміри скла визначаються архітектурними вимогами, але при цьому необхідно також враховувати вимоги безпеки. У квартирі, де є маленькі діти, небажано застосовувати скло великих розмірів, що заповнює практично все дверне полотно. Якщо така необхідність все ж таки є, то скло повинне бути безпечним (достатньої товщини, загартованим). При цьому для його кріплення повинні використовуватися тільки якісні силіконові герметики та ущільнювачі.

Розстібні та розсувні двері

Перед придбанням міжкімнатних дверей слід також визначитися, в який бік вони будуть відкриватися.

Найбільш поширеними є розстібні двері. Вони бувають одностулковими, двостулковими або півторастулковими (одна зі стулок більша за іншу). Варіанти відкриття міжкімнатних дверей: на себе або від себе, направо або наліво - вибрати краще заздалегідь, інакше потім доведеться міняти петлі або навіть самі двері.

Розсувні міжкімнатні двері також можуть складатися з однієї або двох стулок. Кріплення стулок здійснюється на верхній, на нижній або на обох направляючих.

Розсувні двері дають додаткові можливості для трансформації приміщень, а також вирішують проблему «вузьких місць» у квартирі. Вони можуть бути одно- або двостулковими, з рухом уздовж стіни або засуватись усередину неї.

Розсувні міжкімнатні двері можуть бути не тільки дерев'яними, але й профільними. У подібних дверних полотнах для обробки поверхні використовуються всілякі комбінації різних матеріалів: скло, ламінат, дзеркала, дерево, шпалери. У якості конструктивних матеріалів можуть застосовуватися профілі зі сталі, алюмінію або ПВХ.

Розміри таких дверей можуть бути як стандартними, так і нестандартними (наприклад, двері висотою до стелі).

Складані двері складаються з двох («книжка») і більше («гармошка») стулок.

Установка таких дверей особливо актуальна в тому випадку, коли необхідно заощадити вільний простір, а варіант з розсувними дверима не підходить. Вони можуть бути зроблені із різних матеріалів: пластик, меламін, дерево, ДСП, МДФ тощо.

Такі двері можуть бути глухими або заскленими, одностулковими або двостулковими. Деякі конструкції можуть забезпечувати досить високі показники звукоізоляції. Висота дверей даного типу може бути адаптована до дверних прорізів або висоти стелі (під замовлення).

Підготував М.Стельмах